Khan academy tarzı yerli ders sitesi

Yerli ders sitesi “dersler bir arada”

Yerli ders sitesi olan dersler bir arada geçtiğimiz haftalarda yeni yüzü ile öğrenci ve öğretmenlere hizmet vermeye devam ediyor . Dersler bir arada projesinin amacı insanların ücretsiz bir şekilde ders içeriklerine ulaşmasını sağlamak . Geçtiğimiz yıllarda hızlı çıkışı ile ünlenen Khan academy‘nin yerli versiyonu diyebiliriz . Siteye düzenli olarak içerik eklenmektedir . Sitede henüz pek içerik olmasa da hergün onlarca içerik eklenerek geliştirilmektedir .

 


 

Şık tasarımın yanında kolay kullanım

Yerli ders sitesi tokpara

Öğretmenler için çok kullanışlı bir ders ekleme sistemine sahiptir . Öğretmen olan kişiler 3 tür de ders ekleyebilirler ; Video , Döküman , Makale . Şu anda site de en çok tercih edilen içerik türü video derslerdir ki buda çok doğaldır . İnsan beyni görsel ve işitsel hafızaya çok daha önem verir ve çok daha kolay öğrenir . Sistemin olumlu yanlarından bir diğeri ise geniş ders yelpazesi olması . Sadece yazılım değil aklınıza gelebilecek her türlü alanda içeriğe erişim sağlayabilirsiniz . İlerleyen zamanlarda gelecek olan para kazanma projesi ise öğretmenleri heyecanlandırıyor .

 

Bazı problemler …

Elbette her iyi olan proje gibi bu projede de geliştirilmesi gereken ve eksik olan yönler bulunmaktadır . Tabii biraz genç bir proje olması nedeniyle bu eksikler bi tık daha fazladır . Örneğin sol menü sitede ki diğer kısımlara oranla çok büyük duruyor . Bir diğer olay ise arkaplan ; arkaplanın tamamen beyaz olması sadelik açısından iyi olsa da hoş durmuyor . Uluslar arası anlamda benzettiğimiz khan academy projesinden esinlenecek olursak oradaki gibi hoş animasyonlar ve görseller çok daha etkili kılabilir .

 

Sonuç olarak ülkemizde böyle projelerin çıkmaya başlaması bizlere heyecan vermiyor değil , önümüzde ki 1-2 sene zarfında olacak gelişmeleri yakından takip edecek ve sizlere aktarmaya çalışacağız .

 

Dersler bir arada sitesine ulaşmak için tıklayınız 

Meb öğretmen değerlendirme sistemi hakkında değerlendirme

 


Samet Mert ÖZTÜRK

Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar ile uğraşmaya başladım . İlk başlarda oyun tutkusu olan bu iş zamanla yazılım tutkusuna döndü . Büyüdüğümü ise oyun oynamak değil oyun yapmak zevkli hale geldiğinde anladım .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
%d blogcu bunu beğendi: