Google analytics kullanıcı ekleme

Google analytics kullanıcı ekleme

Google analytics kullanıcı ekleme işlemi adımlarına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var . Güvenmediğiniz kişiler ile birlikte çalışma mecburiyetinde iseniz yazımızın devamında da belirteceğim gibi izin verme konusunda çok dikkatli olmalısınız .

 


 

Adım 1 : onaylanmış bir analytics hesabında oturum açın ve sol menüden yönetici kısmına girin

Google analytics kullanıcı ekleme tokpara

 

Adım 2 : Orta kısımda bulunan Mülk alanından eklemek istediğiniz mülkü seçin ve ikinci sırada bulunan Kullanıcı Yönetimi ne girin

Google analytics kullanıcı ekleme tokpara bilişim

 

Adım 3 : Sağ üst kısımda bulunan “+” simgesine tıklayın

Google analytics kullanıcı ekleme tokpara

 


 

Adım 4 : Gelen alana e-posta adresini girin ve gerekli izinleri vererek ekleyin

Burada dikkat etmeniz gerekmektedir . Eğer hesabı vereceğiniz kişi çok yakınınız ve her türlü işlemi yapmasını istiyorsanız bütün izinleri sağlayın , eğer yönetici sekmesine erişmesini istemiyorsanız en altta bulunan kullanıcı yönetme seçeneğini işaretlemeyin . Diğer izin seçenekleri kısaca şöyledir ;

  • Düzenle : Bu seçenek ile kullanıcıya en geniş düzeyde yetkilendirme verirsiniz , yapamayacağı şeyler ise yeni kullanıcı yetkilendirme , başka bir hesap bağlama gibi kritik işlemlerdir . Güvendiğiniz bir iş arkadaşınız ise bu izni vermenizde sakınca yoktur .
  • Ortak çalışma : Bu seçenek ile kullanıcıya ortak çalışma izinleri yani sizin ve onun oluşturduğu raporlarda çalışma izni sağlar .
  • Okuma ve analiz etme : Bu seçeneği güvenmediğiniz bir yetkilendirme yaparken kullanmanız çok daha iyidir . Bu seçenek de yetki verdiğiniz kişi herhangi bir ekleme , silme , düzenleme yapamaz . Mevcut olan raporları görebilir , anlık ziyaretçileri inceleyebilir . Bu izin seçeneğinde kritik bir durum yoktur , gönül rahatlığı ile verebilirsiniz .

Google analytics kullanıcı ekleme tokpara

 

 

 

Samet Mert ÖZTÜRK

Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar ile uğraşmaya başladım . İlk başlarda oyun tutkusu olan bu iş zamanla yazılım tutkusuna döndü . Büyüdüğümü ise oyun oynamak değil oyun yapmak zevkli hale geldiğinde anladım .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
%d blogcu bunu beğendi: