Adsensede %20-50 arası gelir arttırma

Öncelikle Adsense reklam türlerini tanıyalım

Adsense kullanıcılarına çeşitli reklam türleri sunmasının yanı sıra bütün kullanıcıların gelirlerine göre önerilen reklam çeşitleri de sunmaktadır . Bunların içinde ise en çok kullanılan 300×250 , 728×90 ve otomatik boyutlu olandır . Bunların sıralanışı ise en çok para kazandırandan en aza doğrudur . Yazımızın ilerleyen kısmında açıklayacağız .

Adsense reklam geliri arttırma tokpara

Bu reklamları nasıl yerleştirmeliyiz ?

Adsense reklamlar için zaten kullanıcıların ilgisini çekebilecek reklamlar göstermektedir ama bu reklamların en iyi şekilde yerleştirilmesi ise kullanıcıya bırakılmıştır . Yani siz ne kadar iyi yerleşim yaparsanız gelirleriniz de o derece artacaktır . Gelin bunun nasıl olacağını inceleyelim ;

 1. Header , sağ menü ve footer alanı dışında reklam yerleşimleri kullanıcının sitede dolaşımını etkileyebilir , bu yüzden de siteye gelen hit azalabilir . (Para kazanacağız derken hit kaybetmemek lazım)
 2. Yazı içi reklam birimini çok etkili kullanmalıyız , bunuda yazının içinde en etkili olabilecek yeri bularak yapabiliriz . Örneğin paris ile ilgili bir gezi yazınız var . Bu yazınızda paris’e nasıl gittiğinizi anlattığınız bir bölümden hemen sonra yazı içi reklam kodunuzu kullanarak olayla ilgili uçak biletleri , tur acenteleri gibi reklamlar göstererek çok daha fazla reklam tıklaması alabilirsiniz .
 3. Kullanıcının siteye girdiğinde ilk gözüne çarpan yere reklam yerleşimi yapmalısınız . Bunu anlamanın en etkili yolu da çeşitli eklentiler kullanmak yada eski usullerle çevrenizdeki insanların fikirlerini almak . 

  Samet Mert ÖZTÜRK

  Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar ile uğraşmaya başladım . İlk başlarda oyun tutkusu olan bu iş zamanla yazılım tutkusuna döndü . Büyüdüğümü ise oyun oynamak değil oyun yapmak zevkli hale geldiğinde anladım .

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  X
  %d blogcu bunu beğendi: